salih.jpg

Salih AKSOY (1947 - 2OO6)

GİRİŞİMCİ

1972

iktisat

1975 _I_ Sanayici 

IMG_1241_edited.png

Emin Can AKSOY

PROJE YÖNETİCİSİ

1996

ekonometri

1999 _I_ Mimar

DSC01195_edited.jpg
ak-Ticaret-Salih-Aksoy.jpg

1972-KÜNYE

İthalat, ihracat, dahili ticaret, komisyon, taahhüt, inşaat boyası, boya malzemesi, duvar kağıdı toptan ve perakende satışı. Boya ve boya hammaddeleri imalatı. Yurt içinde yurt dışından inşaat, taahhüt işleri şubeler açmak ortaklık tesis etmek.

1968 yılında, İstanbul Fermeneciler Çarşısı’nda çalışma hayatına başlayan, şirketin kurucusu Salih Aksoy,

1972’de “ak ticaret salih aksoy” adıyla şahıs firmasını kurdu ve İstanbul Unkapanı’nda bir dekorasyon mağazası açtı.

İlk yıllarında boya ve yan ürünlerinin satış ve uygulamasını yaparken, iki yıl içerisinde şirketin büyümesiyle birlikte yatırımlarını arttırarak boya, bezir, vernik gibi sektörün yan ürünleri ile bilumum hammaddelerini de

BOYCAN Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi devir alarak, İstanbul 4. Levent’deki kendi tesisinde üretti.

1979 – KÜNYE
BOYCAN
BOYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş

Her nevi boya, kimyevi madde, vernik, sentetik reçine, plastik boya, boya malzemeleri, bezir yağı imal etmek, almak, satmak, ithal ve ihraç etmek, her nevi bitkisel yağları, kimyevi maddeleri, plastik ve petro kimya ürünlerinden imal edilen mamülleri imal etmek, almak, satmak, ithal ve ihraç etmek, her nevi inşaat taahhüdünde bulunmak; yapı endüstrisinde kullanılan demir, çimento, kireç, tuğla, kum, kereste, kontraplak, sunta gibi ana inşaat malzemeleri ile her türlü inşaat makina, tesisat, araç ve gereçlerinin toptan ve perakende alımını, satımını, imalini, montajını, pazarlamasını, ithalatını ve ihracatını yapmak ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işler.

ak-Ticaret-Salih-Aksoy-2.jpg

Ürünlerinin pazarlamasını da kendi kalitesi ve hizmet anlayışı ile ön plana çıkaran BOYCAN Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. sektörde güvenilir bir marka haline gelmeyi başardı.

Boya ve yan ürünlerinin üretimi ile beraber, bu ürünlerin yapılara uygulanması konusuna yoğunlaşarak “Boya” konusunda tam uzmanlaşma sağlayan bir firma haline geldiğinde, 1980’li yıllarda, günümüz inşaat sektörünün en önemli kalemlerinden biri olan “Yalıtım” ile ilgilenmeye başladı.

Konunun önemini ön plana çıkarmak ve yurdumuzda da gerektiği şekilde uygulanabilmesi için sektörel eğitim çalışmalarını yürüttü.

1989 yılında, büyümenin getirdiği doğal bir sonuç olarak yeniden yapılanma ihtiyacı doğdu;

üretim, uygulama ve pazarlama için her biri ayrı ayrı çalışan şirketler 1993 yılında birleştirilerek

ak İNŞAAT KİMYA SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.” çatısı altında toplandı.

DSC00392-e1566125335249-768x576.jpg
1993 – KÜNYE

Mevcut

ikamet amaçlı olan veya ikamet amaçlı olmayan binaların yeniden düzenlenmesi veya yenilenmesi

(büyük çaplı revizyon).

(Nace) 41.20.05 (Rev.2)

ak İNŞAAT KİMYA,

inşaat sektöründe edinmiş olduğu tecrübesiyle Boya, Yalıtım, Peyzaj ve İnşaat Mimarisi uygulamalarını sürdürüyor.

Yurt içi ve dışında pek çok otel, hastane, marketler ve iş merkezleri gibi büyük yapıların inşa ve restorasyonlarına imzasını atmış, referanslarıyla gurur duyan, köklü geçmişine güvenen şirketimiz daima yenilikçi politikasıyla gelişme hedefini sürdürmekte.

Bugün, yarım asırlık tecrübe ve birikimi ile bir “Boya ve Yalıtım ürünleri Uygulama Firması” olarak, bina/daire restorasyonları ile peyzaj ve mimari sektörlerine hizmet vermektedir.